Nazywam się Agnieszka Szczepańczyk-Bouazza.

Z wykształcenia jestem mgr pedagogiem i instruktorem tańca, absolwentką rocznego kursu Akademii Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych, ukończyłam również kurs instruktorski z choreoterapii przy Polskim Towarzystwie Choreoterapii.

Od kilku lat szkolę się w zakresie terapii tańcem, tańca twórczego, tańca spontanicznego i tańców w kręgu.

Prowadzę warsztaty, zajęcia i szkolenia w całej Polsce z zakresu pracy z ciałem poprzez taniec i ruch oraz inne metody artystycznego wyrazu dla osób dorosłych, dzieci oraz na zaproszenia różnego rodzaju placówek, tj.: ośrodki rozwoju, szkoły, poradnie itp.

Tańczę odkąd pamiętam. Jako dziecko lubiłam ruch i zabawę. Gdy dorastałam chodziłam na prywatki, dyskoteki... zawsze dobrze się bawiłam. Lubiłam tańczyć, czuć w sobie muzykę, jej rytm i to wypełniające mnie poczucie przestrzeni. Zdarzało się, że będąc sama w domu włączałam ulubione utwory i tańczyłam do nich. Tak swobodnie, naturalnie. Dokładnie tak jak potrzebowało tego moje ciało. Potem padałam na łóżko zdyszana, ale szczęśliwa. Spełniona tym ruchem.
Wtedy jeszcze nie wiedziałam, jaką taniec może pełnić rolę terapeutyczną.
Nie wiedziałam nic o świadomości ruchu i świadomej intencji uzdrowienia dzięki niemu.

Będąc na studiach trafiłam na swoje pierwsze w życiu zajęcia z terapii tańcem. To było to! Od razu to poczułam. Jakież było moje zdziwienie i radość na spotkanie ze sobą. Moja otwartość na siebie wzrastała z każdym dniem. Dostawałam (i wciąż dostaję) wiele inspiracji i podpowiedzi podczas tańca, za pomocą, którego wyzwalam w sobie wszystko to, co najlepsze, budzę moje siły i spełniam swoje marzenia.
Świadoma dobroci, jakiej doznałam w spotkaniu ze sobą podczas ruchu była dla mnie inspiracją do tego by móc prowadzić samej zajęcia z zakresu choreoterapii. To, co dał mi (i wciąż daje) taniec, ruch i muzyka to m.in. wzrost mojej wewnętrznej mocy, poczucie spełnienia, radości i przyjemności, "oddech mojego ciała", umiejętność dbania o siebie, swoje ciało i swoje potrzeby, wyrażenie swojej kobiecości, akceptacji i miłości do siebie
i własnego ciała - jego wyglądu i potrzeb.
Doznając tyle dobra i miłości od siebie chcę się dzielić tym, co dla mnie stało się jednym z najlepszych sposobów do pracy ze sobą.

Rozwijając się duchowo spotkałam się z wieloma metodami w pracy nad sobą. Dlatego do zajęć z terapii tańcem włączam medytacje, afirmacje, wizualizacje, relaksacje, rysowanie mandali, pracę z kolorami, pracę z oddechem.
Każdym zajęciom towarzyszy przepiękna muzyka, która również jak my sami staje się dla nas bodźcem, inspiracją. Muzyka połączona z ruchem pozwala wyrazić nas samych dokładnie tak jak tego chcemy, jak potrzebujemy na daną chwilę integrując nas
w jedno, w CUD (Ciało Umysł Duszę).

Występowałam we Wrocławskiej Regionalnej Telewizji w programie “M2 – On i Ona” u pani Magdaleny Pawlinow i Marka Obszarnego propagując metodę choreoterapii.
Moja biografia została umieszczona w siódmym wydaniu leksykonu “Who is Who” w Polsce.
Udzieliłam wywiadów na temat choreoterapii do SPA Houses, Echo Miasta, i

http://www.mini-kultura.pl/648-traktuje_terapie_tancem_jako_czasoprzestrzen.html

Moje artykuły znajdują się na:

http://www.we-dwoje.pl/choreoterapia;czyli;terapia;tancem,artykul,2428.html

http://www.we-dwoje.pl/bawiac;ucz;i;rozwijaj;swoje;niemowle,artykul,5562.html

http://www.we-dwoje.pl/masaz;niemowlaka,artykul,5527.html© 2006-2018 choreoterapia.info      projekt i wykonanie: enedue.com     partnerstwo: holistyka.pl